Rekonstrukce obecní knihovny Tučapy - 2018-2019 - dokončeno

Typ: 2019
Rekonstrukce obecní knihovny Tučapy - 2018-2019 - dokončeno V roce 2019 obec požádala o dotaci na rekonstrukci knihovny z dotačního titulu JMK. V žádosti byla obec úspěšná a rekonstrukce knihovny proběhla ještě v témže roce.

Revitalizace obecní knihovny byla podpořena 50 % z dotačního programu Podpora rozvoje venkova Jihomoravského kraje pro roky 2018 a 2019. Revitalizace byla zahájena už v první polovině roku 2018, byl zakoupen nový stůl a židle, projektor s plátnem, počítač, tiskárna, čtečka čárových kódů, dětská sedací souprava a deskové hry.

V roce 2019 jsme se rozhodli, že by bylo vhodné dokončit zahájenou rekonstrukci. Předpokládaná cena díla 83 550Kč. Žádost o dotaci ve výši 41 000Kč. Pořídili jsme nové regály, část nového nábytku, další hry a knihy pro děti, nová světla, částečně nové elektroinstalace, a především byla provedena nová podlahová krytina. Druhou etapu revitalizace jsme spojili s úpravou i vstupní místnosti Obecního úřadu. Zde byla provedena nová podlahová krytina, oprava stěn, zasekání elektroinstalací vedoucích v lištách a výmalba. Velké množství prací bylo prováděno svépomocí, za účasti rodinných příslušníků některých zastupitelů a kamarádů, za což jim mnohokrát děkujeme. Toto vše jsme dělali hlavně pro to, abychom zpříjemnili prostředí knihovny a nalákali více čtenářů.

Vytvořeno: 3. 3. 2020
Poslední aktualizace: 3. 4. 2022 20:23