Drobečková navigace

Úvodní stránka > Zajímavosti > Rekreace a cestovní ruch

Rekreace a cestovní ruch

a) Rekreace nadmístního významu

Obce se nachází v úpatí lesního masivu Drahanské vysočiny má příznivé klimatické podmínky a proto by mohla být ve větší míře využívána k rekreaci. V současné době je v obci celkem 9 soukromých rekreačních objektů Žádná další rekreační ubytovací zařízení, jako hotel nebo penzión v celém katastru nejsou.

Doporučujeme postupně vytvářet ubytovací možnosti přímo v soukromých domech, kde bude výhoda právě „domácího venkovského prostředí". Lidé z měst budou jezdit jako dříve na „letní byt" do klidného prostředí na venkov, (tzv. Agroturistika)

Občané obce by mohly podpořit turistický ruch tím (v návaznosti na cyklistické stezky), že by ve svých domech zřídili malé cukrárny, minikavárny, které by poskytovali občerstvení procházejícím turistům. Mohly by zde být třeba i opravny a servis jízdních kol, půjčovny sportovních potřeb a pod.

b) Rekreace místního významu

K rekreaci místních obyvatel bude sloužit nově navržený sportovně- rekreační areál. Bude zde nové fotbalové hřiště,odpovídajících parametrů, menší tribuna pro diváky, dále tenisový kurt a volejbalové hřiště. Součástí bude i víceúčelová budova, kde budou šatny, sociální zařízení, posilovna a klubovny. V budově by mohla být i sezónní restaurace s posezením venku, v podkroví by mohly být pokoje pro příležitostné ubytování. Celý areál bude vhodně upraven a osázen zelení. Celý areál je možno v budoucnu rozšířit (možnost vybudovat v návaznosti koupaliště)

Pro děti slouží hřiště ve školním areálu a také jsou navrženy dvě dětská hřiště s prolézačkami, pískovišti, lavičkami a jiné.

V okolí obce jsou vhodné podmínky pro vycházky v lesích, houbaření, cykloturistiku.

24. 11. Emílie

Zítra: Kateřina

Hlášení rozhlasem

Odkalení a dezinfekce vodovoduOdečty plynoměrůDovolená MUDr. Sykorová Hana

 

Aktulity

 Vaše cesty k bezpečí, aneb chytré blondýnky radíbrozurka_blondynky_2015.pdf

Cenovcenové oznámení stočné pro rok 2015

Kanalizace a vodovod
Cenové oznámení stočné pro rok 2015.pdf

Informace pro spolky

Oznamovací povinnost příležitostných prodejců lihovin

Oznamovací povinnost příležitostných prodejců lihovin.pdf

Kanalizace

Informace o kanalizaci jsou uloženy v záložce dokumenty a podzáložce kanalizace a vodovod. Výše stočného za rok 2014 je 36,-kč/m3

Kanalizace a vodovod

Publikace - Tučapy 1358 - 2010

Obec Tučapy vydala publikaci pojednávající o historii obce až po současnost. Publikaci lze zakoupit na Obecním úřadě. Cena 120,- kč.

Úvodní strana

Hotel u Zlaté rybky

Od září 2009 je obci otevřeno nové zařízení hotelového typu, které nabízí starvování, ubytování, fitnes. Více na www. uzlaterybky.cz

www. uzlaterybky.cz

Odznaky a pohlednice

Po tekefonické dohodě je možno objednat odznaky, pohlednice, CD fotografie z výstavy v ZŠ a průběhu oslav a DVD z průběhu oslav

SOSka

tucapy[1].pdf

Návštěvnost stránek

110957
tucapy_footer.png