Úvodní stránka > Aktuality > Aktuality 2014

Aktuality 2014

Informace obecního úřadu

Obecní úřad upozorňuje občany, kteří nejsou připojeni s odpadními vodami na splaškovou kanalizaci, že porušují ustanovení zákona   274/2001 o vodovodech a kanalizacích a prováděcí vyhlášku, protože původní jednotná kanalizace je od 1. 1. 2014 pouze dešťová.  Ti, kdo nejsou přepojeni, musí doložit doklad o likvidaci a odvozu vyprodukovaných odpadních vod. Neoprávněné vypouštění odpadních vod do dešťové kanalizace se dá prokázat kamerovou zkouškou. Kontrolu bude provádět Odbor životního prostředí Vyškov.

Obecní úřad dále upozorňuje, že do splaškové kanalizace jsou vhazovány předměty, které do ní nepatří, jako jsou hadry, netkané textilie, předměty osobní hygieny a další.  Tento postup je v rozporu s kanalizačním řádem a stojí obec nemalé peníze.

Obecní úřad upozorňuje, že některé domy vypouštějí do splaškové kanalizace dešťové vody. Budou prováděny kontroly na neoprávněné vypouštění dešťových vod do kanalizace. Výjimku dle plánů mají domy napojené na kanalizaci u státní silnice.

Kabelová televize

Obecní úřad upozorňuje občany, že na základě usnesení zastupitelstva obce 5/3 ze dne 25.9. 2013 bude provoz kabelové televize ukončen k 31. 12. 2014 z důvodu stáří a vysokých nákladů na údržbu a provoz Přijímat lze programy z vysílače Kojál v digitální podobě u starších televizorů pomocí antény a set-top boxu. U nových, které mají digitální tuner, stačí pouze anténa.

TRŽNÍ ŘÁD OBCE

Obecní úřad Tučapy oznamuje, že obec Tučapy má od roku 2013 schválený tržní řád, který zakazuje podomní prodej a nabízení služeb. V případě, že by se vyskytl případ takové činnosti, oznamte tuto skutečnost neprodleně na obecní úřad nebo Policii ČR.

Kulturní, společenské a sportovní akce v obci pořádané NNO

• SK Apollo Tučapy a SK Junior Tučapy - Neckyáda 26.7. 2014
  • SK Apollo Tučapy - Babské hody                                 13. 9. 2014
  • SK Junior Tučapy - Turnaj ve florbalu mládež , hry 31. 5. 2014