Úvodní stránka > Aktuality > Placení daně z nemovitostí v roce 2015

Placení daně z nemovitostí v roce 2015

23.4.2015

PLACENÍ daně z nemovitých věcí na rok 2015

1. červen je posledním dnem lhůty pro zaplacení daně z nemovitých věcí na rok 2015, nebo její první splátky. Od 24. dubna jsou postupně rozesílány složenky na úhradu této daně, kde bude na alonži uvedena celková výše daňové povinnosti na rok 2015 a územní pracoviště, kde je uložen daňový spis k dani z nemovitých věcí.

Nejpohodlnějším způsobem placení daně je bezhotovostní převod částky na bankovní účet finančního úřadu nebo platba daně poštovní složenkou na kterékoliv poště.

Stejně jako v předchozích letech i v letošním roce finanční správa poplatníkům daně z nemovitých věcí rozesílá složenky na úhradu této daně. Noví majitelé nemovitostí vyplňují a podávají pouze jedno daňové přiznání za všechny své nemovitosti, které se nachází na území jednoho kraje. Obdobně je to i s placením daně z nemovitosti, jednotlivé platby za více nemovitostí v jednom kraji jsou sloučeny do jedné, poplatník tedy obdrží jednu složenku za celý kraj. Má-li poplatník nemovitosti na území více krajů, přijde mu v jedné obálce více složenek.

Aby se předešlo tvorbě front při placení v hotovosti na pokladnách územních pracovišť či pobočkách pošt, jsou složenky poplatníkům do jednotlivých lokalit v rámci celé republiky distribuovány postupně (tzn. že ani v rámci jedné ulice nemusejí poplatníci dostat složenky ve stejný den). V rámci klientského přístupu jsou složenky zasílány nejprve seniorům.

Poplatníci, u nichž roční daň nepřesáhne částku 5 000 Kč, mají povinnost daň z nemovitých věcí uhradit do 1. června tohoto roku.

Poplatníkům, u nichž na zdaňovací období roku 2015 došlo ke změně výše daně oproti předchozímu roku, případně oproti částce vypočtené v daňovém přiznání, sdělí správce daně její novou výši platebním výměrem zasílaným individuálně, nebo hromadným předpisným seznamem. Tyto seznamy budou přístupné během května na kterémkoli územním pracovišti finančního úřadu, a to pro celý obvod jeho územní působnosti, tj. pro celý kraj.

Nejvýhodnějším způsobem úhrady daně je bezhotovostní převod na účet finančního úřadu, který bude uveden na složence či hromadném předpisném seznamu.

Číslo účtu pro daň z nemovitých věcí

Finanční úřad pro Jihomoravský kraj

7755-77628621/0710

Hotovostní úhradu daně pak lze provést na poště prostřednictvím obdržené složenky nebo v rámci pokladních hodin na kterémkoli územním pracovišti finančního úřadu.

Kompletní informační servis k placení daní je k nalezení na internetových stránkách www.financnisprava.cz, a to v části „Placení daní“.

28. 5. Vilém

Zítra: Maxmilián

Vývoz popelnic (sběrných nádob) v období Velikonočních svátlůMUDr. Stratilová dovolenáSpolečnost Eon oznamuje, že dne 1.3. 2017 bude vypnutá část obce a to domy čp. 220 a 224 v